Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali skradziony sprzęt budowlany oraz armaturę sanitarną

Data dodania: 31 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z Kłodzka zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu na terenie powiatu. Na koncie sprawcy jest m.in. włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież grzejników oraz armatury sanitarnej. Funkcjonariusze odzyskali już w tej sprawie utracone mienie. Zatrzymany za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policjanci w lipcu br. odnotowali kilka przestępstw przeciwko mieniu na terenie powiatu kłodzkiego. Sprawca włamał się do budynku jednorodzinnego skąd ukradł grzejniki oraz armaturę sanitarnej. Kilka dni później zgłoszono kradzieże sprzętu budowlanego.

Mając informację o tych zdarzeniach funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy podjęli działania operacyjne, które pozwoliły na wytypowanie mężczyzny mogącego mieć związek z tymi przestępstwami. Okazało się, że podejrzenia policjantów były trafne. Sprawcą okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Skradzione mienie policjanci znaleźli w pomieszczeniach gospodarczych podejrzanego oraz u jego kolegi w mieszkaniu.

Podczas przesłuchania 32-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po ustaleniach przeprowadzonych przez policjantów okazało się, że straty wynikające z przestępczej działalności podejrzanego szacowane są na kwotę ponad 9 tys. zł. Funkcjonariusze już odzyskali skradziony sprzęt.

Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz 32-latkowi w związku z tzw. recydywą może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529

 

 

Galeria