Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali po pościgu pijanego motocyklistę, który uciekał niesprawnym pojazdem, bez obowiązkowej polisy OC, mając przy sobie środki odurzające

Data dodania: 30 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Po krótkim pościgu w ręce funkcjonariuszy ze ścinawskiego komisariatu wpadł 38-latek z Lubina, który jak się okazało podczas kontroli miał wiele na sumieniu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,6 promila. Ponadto pojazd, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowej polisy OC. Poza tym po sprawdzeniu zatrzymanego okazało się, że posiada on przy sobie środki odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując miasto, na jednej z ulic zauważyli kierującego motocyklem, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać i znacznie zwiększył swoją prędkość. Nie reagował na wydawane przez policjantów polecenia do zatrzymania. W związku z tym patrol ruszył za nim w pościg i chwilę później szaleńcza jazda motocyklisty została przerwana.

Zatrzymanym okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że kierujący jednośladem miał ponad półtora promila alkoholu w swoim organizmie.

To jednak nie był koniec jego problemów. Funkcjonariusze ustalili, że motocykl, którym poruszał się mężczyzna, nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Po sprawdzeniu motocyklisty mundurowi ujawnili przy nim dwa woreczki strunowe z zawartością środków odurzających.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa i wykroczenia mężczyzna odpowie teraz przez sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo funkcjonariusze sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w związku z brakiem informacji o zawarciu polisy OC.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 – 322