Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali po pościgu nastolatka bez uprawnień i ważnych badań technicznych pojazdu

Data dodania: 11 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Świdniccy policjanci po pościgu zatrzymali 17-latka, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek jechał bez uprawnień do kierowania, jego auto nie miało ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia, a kierujący był poszukiwany przez policję. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy jak co dzień patrolowali rejon służbowy. W miejscowości Śmiałowice zauważyli samochód, którego kierujący na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci, jadąc bezpośrednio za pojazdem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając tym samym widoczne polecenie kierowcy do zatrzymania. Ten jednak nie reagował. Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg. W miejscowości Wierzbna mężczyzna nie widząc dalszych szans ucieczki autem, opuścił je i zaczął uciekać pieszo. Jednak nie trwało to długo, ponieważ policjanci szybko go zatrzymali.

Piratem drogowym okazał się być 17-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia. Poza tym nastolatek był poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!
Od dnia 1 czerwca 2017 r. nastąpiła zmiana przepisów, dzięki której zaostrzone zostały kary dla piratów drogowych. Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującym prawem kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo, które zagrożone jest karą pobawienia wolności do 5 lat.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607 – 317 – 642