Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę, który miał blisko 3,5 promila

Data dodania: 10 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed jaworskimi policjantami a następnie uderzył samochodem w murowane ogrodzenie. Takim finałem zakończyła się jazda kierującego fordem. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z jaworskiej komendy zauważyli kierującego samochodem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania osobowego Forda Focusa . Mężczyzna widząc radiowóz, zaczął uciekać. Nie reagował na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po przejechaniu kilkuset metrów uderzył w murowane ogrodzenie posesji. Jak się później okazało, jego stan nie pozwalał na dłuższą jazdę. Badanie alkomatem wykonane przez funkcjonariuszy, wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie 51-letniego mieszkańca gm. Paszowice.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603-039-942

 

Galeria

Powiązane wiadomości