Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali po pościgu kierowcę, który jechał samochodem mając sądowy zakaz

Data dodania: 30 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci z drogówki zatrzymali po pościgu kierującego samochodem. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna miał rozbitą szybę czołową, a jadące nim osoby nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze dali wyraźne sygnały świetle i dźwiękowe do zatrzymania, chcąc przeprowadzić kontrolę i wtedy kierowca zaczął uciekać. Najpierw, niebezpiecznie i z dużą prędkością przejeżdżał między innymi pojazdami będącymi w ruchu, a później porzucił samochód i zaczął oddalać się pieszo. Po zatrzymaniu go przez policjantów okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy miejskiej we Wrocławiu patrolując w godzinach popołudniowych ulice miasta zauważyli pojazd z rozbitą szybą przednią. Kierowca samochodu ani jego pasażerka nie mieli również zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W związku z tym funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Policjanci dali widoczne sygnały świetlne i dźwiękowe służące do zatrzymania. Kierowca jednak ewidentnie nie miał zamiaru stosować się do poleceń policjantów i zaczął gwałtownie się oddalać, przejeżdżając między innymi pojazdami poruszającymi się po drodze.

Policjanci od razu podjęli pościg za mężczyzną. Kierowca widząc, że radiowóz go dogania, zatrzymał swój samochód i zaczął uciekać pieszo, w kierunku pobliskiego osiedla. Jeden z interweniujących funkcjonariuszy podjął pościg pieszy za uciekającym mężczyzna, a drugi odciął mu drogę ucieczki radiowozem. Po krótkiej chwili mężczyzna został zatrzymany.

Jak się okazało po sprawdzeniu, miał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas dalszych czynności w tej sprawie, poddano mężczyznę również badaniom na zawartość środków odurzających w organizmie, gdyż zachodziło podejrzenie użycia przez niego substancji zabronionych prawem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Za niezatrzymanie się do kontroli mężczyźnie grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności. Takie samo zagrożenie karne ustawodawca przewidział za złamanie sadowego zakazu prowadzenia pojazdów.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Monika Perec