Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który kilkukrotnie próbował przekupić funkcjonariuszy, podając coraz to wyższe kwoty łapówki

Data dodania: 11 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Ząbkowice Śląskie

Za pierwszym razem był jeszcze w stanie poddać się badaniu alkomatem. Urządzenie wskazało wówczas 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z każdą minutą mężczyzna stawał się jednak coraz bardziej pijany, aż w końcu nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. W międzyczasie składał policjantom propozycje przyjęcia korzyści majątkowej. Ostatecznie noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę przekupienia policjantów.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich patrolując podległy im rejon, zauważyli w centrum miasta dziwnie przemieszczający się pojazd. Kierowca samochodu swoim zachowaniem na drodze sprawiał wrażenie, jakby był nietrzeźwy. W trakcie kontroli okazało się, że faktycznie młody mężczyzna wsiadł za kierownicę po wypiciu dużej ilości alkoholu.

W chwili zatrzymania miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi nie mogli mu zatrzymać prawa jazdy, ponieważ go nie posiadał. 23-letni obywatel Rosji nie chciał pogodzić się z zaistniałą sytuacją i próbował przekonać policjantów, aby odstąpili od dalszych działań, w zamian oferując pieniądze. Funkcjonariusze byli stanowczy i poinformowali go, że próba przekupstwa to także przestępstwo. Młody mężczyzna podwoił wówczas stawkę i nadal upierał się, aby mundurowi pozwolili mu odjechać. Ponadto z każdą minutą kierujący stawał się coraz bardziej pijany. Po 20 minutach już nie był w stanie dmuchnąć w alkomat. Funkcjonariusze zatrzymali 23 - latka, który noc spędził w policyjnym areszcie.

Obywatel Rosji, gdy wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
kom. Ilona Golec
tel. 608 – 086 – 826