Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali pasera i odzyskali skradzioną lawetę samochodową oraz koparkę o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych

Data dodania: 30 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Funkcjonariusze prowadząc działania operacyjne namierzyli miejsce gdzie znajdowała się skradziona laweta i koparka o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. 38-latek usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy od dłuższego czasu pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży lawety samochodowej wraz z koparką o łącznej wartości ponad 100 tys. złotych. Funkcjonariusze pionu operacyjnego, w trakcie zbierania materiałów i dowodów ustalili miejscowość, gdzie może znajdować się skradzione mienie. Następnie podjęli obserwację jednej z posesji. Kiedy pojawił się na niej mężczyzna i otworzył drzwi koparki, funkcjonariusze wkroczyli do akcji. Po sprawdzeniu pojazdów w policyjnym systemie okazało się, że zostały one utracone kilka tygodni wcześniej w wyniku kradzieży w miejscowości Kochlice. 38-letni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci sprawdzają, w jaki sposób wszedł on w posiadanie skradzionego mienia.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

 

Galeria