Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika z rozbitą szybą i reflektorami

Data dodania: 24 lutego 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kierowanie ciągnikiem rolniczym w stanie nietrzeźwości. Okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczenia OC, a do tego miał rozbitą przednią szybę i reflektory. Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna nawet do 6 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło przy jednej z dróg na terenie gminy Radków. Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Funkcjonariusze podjęli interwencję, bo w ciągniku były rozbite reflektory i przednia szyba. Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od 28-letniego kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u mieszkańca powiatu kłodzkiego ponad promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie prawa jazdy. Dodatkowo policjanci ustalili, że ciągnik nie jest zarejestrowany oraz nie ma obowiązkowego ubezpieczenia.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 28-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna. Ponadto funkcjonariusze skierują pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informujące o niewykupionej polisie OC. Grozi za to grzywna do 6 tys. złotych.

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529

nadkom. Krzysztof Zaporowski