Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wpadł, bo przekroczył prędkość

Data dodania: 7 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

33 km/h za dużo miał na liczniku kierowca z powiatu starachowickiego. Prędkość nie była jedynym jego przewinieniem, bo po zatrzymaniu przez jaworskich policjantów okazało się, że był nietrzeźwy. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a dodatkowo będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Zbyt szybko jadącego kierowcę zauważyli policjanci z jaworskiej drogówki na krajowej „3” w Kaczorowie. W związku z tym został on zatrzymany do kontroli drogowej. Mężczyzna prowadząc dostawcze iveco poruszał się bowiem w terenie zabudowanym z prędkością 83 km/h.

Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności wyczuli od niego woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu potwierdziły się ich przypuszczenia. Mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.

25-latkowi zatrzymano prawo jazdy, a iveco zholowano na parking. Sprawa będzie miała teraz swój finał w sądzie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym, kiedy po drogach porusza się zwiększona liczba pojazdów. Przypominamy - jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu stacjonarnego w budynku jaworskiej komendy Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec tragedii.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 - 032 - 942