Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Na ich oczach pił alkohol jadąc samochodem

Data dodania: 8 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Policjanci Wydziału Prewencji z powiatu głogowskiego zatrzymali 44-letniego obcokrajowca, który na ich oczach, kierując samochodem i wyjeżdżając ze stacji benzynowej, pił alkohol. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, mimo to stanowczo twierdził, że jest trzeźwy. Podejrzewany był agresywny wobec interweniujących funkcjonariuszy, stawiał opór i nie chciał poddać się dalszym czynnościom. Kierowca został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy 7 maja br. około godziny 3.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym, który porusza się samochodem mercedes. Policjanci weryfikując tą informację, zauważyli wyjeżdżającego ze stacji benzynowej mercedesa. Kiedy mijali pojazd, stwierdzili, że kierujący autem ma w ręku puszkę piwa i pije alkohol. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowca 44-letni obywatel Ukrainy, twierdził, że jest trzeźwy. Badanie wykazało jednak, że ma organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kiedy policjanci powiadomili go o zatrzymaniu, zaczął się zachowywać agresywnie, dlatego funkcjonariusze musieli go obezwładnić. Mężczyzna nie chciał wykonywać poleceń i odmawiał dalszych badań. Został umieszczony w izbie wytrzeźwień. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604-904-452

Prowadzenie przez policjantów zatrzymanego mężczyzny w kajdankach