Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę - grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów

Data dodania: 13 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości kierował samochodem pomimo wcześniej wydanego już przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone przez policjantów z powiatu kłodzkiego badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem kolejnego takiego zachowania był 46-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w Stroniu Śląskim kierował samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jak się później okazało, mężczyzna po raz kolejny naruszył również zakaz sądowy, który obowiązuje go do 2025 roku.

Tym razem mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 - 754 - 529