Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja słupków ogrodzeniowych

Data dodania: 13 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który ukradł stalowe słupki ogrodzeniowe. Podejrzany usiłował sprzedać je w miejscowym punkcie skupu złomu. Funkcjonariusze odzyskali 60 sztuk skradzionych elementów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Może mu teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy otrzymali informację, z której wynikało, że dwaj mężczyźni poruszający się ulicą Kostkowicką najprawdopodobniej chwilę wcześniej ukradli słupki ogrodzeniowe z terenu działki inwestycyjnej położonej na terenie miasta. Sprawdzając tę informację funkcjonariusze pojechali także w rejon najbliższego do zgłoszenia skupu złomu celem ustalenia ewentualnych sprawców tego przestępstwa.

Zbliżając się do składowiska funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za podejrzanymi, którzy rozbiegli się w dwie przeciwne strony. Już po chwili jeden z mężczyzn trafił w ręce policjantów. Zatrzymanym okazał się 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że mężczyźni chwilę wcześniej usiłowali sprzedać skradzione słupki w punkcie złomu. Funkcjonariusze odzyskali łącznie 60 sztuk słupków. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z podejrzanych. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy potwierdzili, że zatrzymany wspólnie z innym mężczyzną systematycznie kradł z terenu działki inwestycyjnej położonej w Legnicy. Wartość strat jakie spowodowali sięgają ponad 3 tys. złotych.

Zatrzymany 34-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria