Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży

Data dodania: 7 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Legnicy w związku z kradzieżą metalowych elementów. Mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, gdy z „fantami” opuszczali teren nieczynnego zakładu produkcyjnego. Wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci otrzymali informację o podejrzanym samochodzie zaparkowanym w pobliżu nieczynnego zakładu produkcyjnego. Po krótkiej obserwacji zauważyli, jak dwóch mężczyzn opuszcza jego teren i kieruje się do zaparkowanego pojazdu, w którym siedziała trzecia osoba.

Tuż obok stał wózek wypełniony metalowymi elementami konstrukcyjnymi i miedzianym kablem.

Mężczyźni nie potrafili w logiczny sposób wytłumaczyć funkcjonariuszom, co robią w tym miejscu i jak weszli w posiadanie złomu. Zmieniali wersje, by ostatecznie przyznać się do kradzieży metalowych elementów wraz z wózkiem.

Mężczyźni w wieku 28, 33 i 35 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też odzyskane mienie.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili całej trójce łącznie 3 zarzuty. Jak się bowiem okazało, mężczyźni kilka razy wchodzili na teren zakładu skąd kradli metalowe elementy, które następnie sprzedawali w skupie. W sumie śledczy udowodnili zatrzymanym kradzież blisko 2 ton elementów o wartości ponad 7 tysięcy złotych. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymana trójka nie ma na swoim koncie innych, podobnych zdarzeń.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693 – 726 – 093