Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanego o włamanie

Data dodania: 23 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Policjanci z powiatu oławskiego zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę, który włamał się do altanki na terenie ogrodów działkowych „Wiosna” w Jelczu-Laskowicach. Sprawca zdążył wybić okno i dostać się do wnętrza pomieszczenia, ale szybka interwencja funkcjonariuszy po zgłoszeniu od jednej z mieszkanek pozwoliła na schwytanie podejrzanego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

W miniony piątek około godz. 18.00 kobieta przechodząca obok ogrodów działkowych „Wiosna” w Jelczu-Laskowicach, usłyszała dźwięk tłuczonego szkła. Podejrzewając, że mogło stać się coś złego, zadzwoniła na policję. Dyżurny natychmiast skierował we wskazane miejsce patrol. Funkcjonariusze błyskawicznie zlokalizowali miejsce, z którego dochodziły niepokojące odgłosy. Zauważyli wybite okno w altance, a w środku młodego mężczyznę, który nie zdołał uciec. Policjanci zatrzymali podejrzanego. Okazało się, że sprawcą włamania jest 23-letni mieszkaniec gminy Jelcz-Laskowice, który wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Tym razem grozi mu surowsza kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności, za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy.

Drogi Działkowcu zabezpiecz swoje mienie!

Aby ustrzec się przed kradzieżą, włamaniem a także dewastacją naszych ogrodów działkowych warto odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. Pamiętajmy o tym, aby:
- drzwi, okna altanki oraz furtkę wyposaż w dobre zamki, rygle i zasuwy,
- nie pozostawiaj na dłużej bez zabezpieczenia narzędzi i innych drobnych przedmiotów, bo to one są najczęściej celem kradzieży,
- w miarę możliwości oznacz wszystkie przedmioty poprzez naniesienie trwałych, umownych znaków ułatwiających identyfikację,
- w przypadku dłuższej nieobecności poproś zaufanego sąsiada - działkowca o opiekę nad Twoją działką; pozostaw mu swój numer telefonu,
- do wszelkich prac na działce, których nie możesz wykonać sam dobieraj ludzi pewnych i sprawdzonych,
- najlepszym zabezpieczeniem przed kradzieżą lub włamaniem jest wzajemna pomoc działkowców,
- po zakończeniu sezonu działkowego pamiętaj o zabraniu ze sobą możliwie wszystkich wartościowych przedmiotów,
- widząc włamanie do altanki powiadom Policję, nie wchodź do wnętrza, staraj się nie dotykać żadnych przedmiotów, nie sprzątaj i nie naprawiaj uszkodzeń do czasu przybycia funkcjonariuszy.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak


Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo
tel. 605-316-497