Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali młodą kobietę, która przywłaszczyła dwa telefony ze sklepowej lady

Data dodania: 11 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Młoda kobieta będąc na zakupach w jednym z legnickich sklepów przywłaszczyła dwa telefony komórkowe pozostawiane przy sklepowej ladzie. Żeby ułatwić sobie zadanie, poprosiła koleżankę, żeby zagadała sprzedawcę, a następnie bez chwili wahania zabrała dwa aparaty o wartości 1200 złotych. Podejrzana została ustalona przez legnickich policjantów, a następnie zatrzymana. Za przywłaszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Legniccy policjanci przyjęli zawiadomienie o przywłaszczeniu dwóch telefonów komórkowych. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprzedawca pozostawił przy ladzie sklepowej dwa aparaty o wartości 1200 złotych. Kiedy po chwili chciał z nich skorzystać zorientował się, że ich nie ma.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy zajęli się sprawą rozpoczęli poszukiwania sprawcy przywłaszczenia. Szereg działań operacyjnych doprowadził do ustalenia osoby podejrzewanej do ten czyn, którą okazała się 18 - letnia kobieta. Jak ustalili policjanci, będąc z koleżanką na zakupach w jednym z legnickich sklepów zauważyła ona dwa telefony leżące przy ladzie sklepowej. Następnie poprosiła znajomą, aby zagadała sprzedawcę. Kiedy mężczyzna był zajęty rozmową, 18-latka bez chwili wahania wzięła dwa aparaty i wyszła ze sklepu.

Funkcjonariusze w wyniku zaplanowanych działań zapukali do drzwi, gdzie przebywała poszukiwana 18-latka. Została ona następnie zatrzymana i usłyszała zarzut przywłaszczenia mienia, do którego się przyznała. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649