Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali mężczyznę atakującego przypadkowe kobiety – został już tymczasowo aresztowany

Data dodania: 30 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

We własnym mieszkaniu został zatrzymany 27-latek z Wrocławia, który zaatakował dwie przypadkowe kobiety spacerujące jedną z ulic Swojczyc. Policjanci z komisariatu Wrocław-Osiedle po zgłoszeniu zajęli się sprawą i przeprowadzili działania operacyjne, które pozwoliły na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów podejrzanemu. Następnie na bezie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skuteczne działania funkcjonariuszy Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław – Osiedle doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzanej o atak na dwie przypadkowe kobiety. Doświadczeni policjanci potrzebowali kilkudziesięciu godzin, aby namierzyć sprawcę tych czynów, ale również zebrać odpowiedni materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów przed sądem.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał operator numeru alarmowego. Według podanych informacji, nieznany mężczyzna w godzinach porannych zaatakował przypadkową kobietę, która szła jedną z ulic na wrocławskich Swojczycach. Sprawca uderzył swoją ofiarę w twarz i spowodował uraz ucha. Niestety konieczne było udzielenie poszkodowanej pomocy medycznej. Jak ustalili policjanci, tego samego ranka podejrzany zaatakował jeszcze jedną kobietę kopiąc ją w nogi. Mając wiedzę o tych zdarzeniach, policjanci bezzwłocznie rozpoczęli intensywne działania ukierunkowane na ustalenie, a następnie zatrzymanie sprawcy.

W ciągu kilkudziesięciu godzin wiedzieli, kto popełnił te czyny. 27-letni wrocławianin został zatrzymany w godzinach porannych, we własnym mieszkaniu na osiedlu Popowice. Zupełnie nie spodziewał się wizyty mundurowych. Nie potrafił też wytłumaczyć, dlaczego zaatakował przypadkowe kobiety. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy umożliwił przedstawianie 27-latkowi zarzutu spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki pracy policjantów, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Krzysztof Marcjan
tel. 693-403-817

 

Powiązane wiadomości