Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o napad z bronią

Data dodania: 10 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez trzebnickich policjantów, w związku z podejrzeniem o napad rabunkowy z użyciem przedmiotu przypominającego broń. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Łupem napastnika, który groźbami użycia broni zastraszył ekspedientki padło kilkaset złotych. Kilka godzin po przestępstwie mężczyzna był już w policyjnym areszcie.

Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego z komendy powiatowej w Trzebnicy we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu wyniku przeprowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 41-letniego mieszkańca Trzebnicy, podejrzanego o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna  8 sierpnia br. około godziny 17:00, trzymając przedmiot przypominający broń podszedł do kasy jednego ze sklepów spożywczych w Trzebnicy, a następnie sterroryzował pracownice tego sklepu i zażądał wydania pieniędzy. Gdy napastnik z otwartej kasy wyciągał gotówkę, jedna z ekspedientek energicznym ruchem zamknęła szufladę kasy. Po tym jak zdołał ukraść kilkaset złotych, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o napadzie policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. Już kilka godzin po przestępstwie funkcjonariusze ustalili, a następnie zatrzymali osobę podejrzewaną o rozbój. Policjanci odnaleźli również plecak z przedmiotem przypominającym broń palną. Obecnie wyjaśniane są szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Trzebnicy
podkom. Piotr Dwojak
tel. 694-438-826

nadkom. Krzysztof Zaporowski