Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi

Data dodania: 4 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci pionu kryminalnego z wałbrzyskiej komendy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który wykorzystał okazję i ukradł zgubiony przez pokrzywdzonego portfel z dokumentami oraz gotówką. Okazało się, że podejrzany wyrwał go z rąk mężczyzny, który chwilę wcześniej znalazł portfel na ulicy i próbował ustalić, kto jest jego właścicielem. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za to, co zrobił może mu grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Do zdarzenia doszło przy ul. Niepodległości przed jednym ze sklepów. 40-letni pokrzywdzony nie zwrócił uwagi, że po wyjściu z obiektu zgubił portfel z dokumentami oraz gotówką w kwocie 1 tysiąca złotych. Chwilę później mienie znalazł przypadkowy przechodzień i próbował ustalić, do kogo ono należy. Sytuację wykorzystał jednak 37-letni złodziej, który wyrwał mężczyźnie portfel, a następnie uciekł.

Dzięki działaniom zrealizowanym przez policjantów Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Wałbrzychu, osoba odpowiedzialna za ten czyn została zatrzymana. Podczas czynności procesowych podejrzany przyznał się do kradzieży.

Wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995

 

Galeria

Powiązane wiadomości