Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dwukrotnie włamał się do tego samego budynku mieszkalnego, za każdym razem kradnąc stamtąd pieniądze

Data dodania: 9 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o dwukrotne dokonanie kradzieży z włamaniem do jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Pierstnica. Sprawca wyważając drzwi dwa razy „odwiedził” to samo mieszkanie, za każdym razem kradnąc z niego pieniądze. Zatrzymanemu włamywaczowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Miliczu otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło w miejscowości Pierstnica w powiecie milickim. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że nieznany sprawca pod nieobecność domowników wyważył drzwi prowadzące do budynku mieszkalnego i po wejściu do jednego z pomieszczeń, ukradł pieniądze z pozostawionego tam portfela.

Już następnego dnia miliccy funkcjonariusze podjęli intensywne działania, które pozwoliły ustalić dane włamywacza. W godzinach przedpołudniowych zatrzymany został 28-letni mieszkaniec gminy Krośnice. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna włamał się do tego samego mieszkania już po raz drugi, ponieważ kilka dni wcześniej w identyczny sposób „odwiedził” ten sam lokal, wtedy również kradnąc z niego pieniądze. Łącznie łupem sprawcy padło kilka tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania dwóch kradzieży z włamaniem. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności czynów, których się dopuścił. Podejrzanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pobawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

Policjant z zatrzymanym włamywaczem