Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kobietę odpowiedzialną za zniszczenie nagrobków na polkowickim cmentarzu

Data dodania: 10 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Pięć zniszczonych pomników i tyle samo zarzutów znieważenia miejsca spoczynku usłyszała 55-letnia polkowiczanka. Kobieta na początku lipca bieżącego roku pojawiła się przy ulicy Spokojnej w Polkowicach i z jak dotąd nieznanych przyczyn, wykorzystując farbę i lakiery do paznokci, zdewastowała groby znajdujące się na miejskim cmentarzu. Grozi jej teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do dewastacji 5 nagrobków na cmentarzu w Polkowicach doszło 2 lipca br. kilka minut po godzinie 12. Sprawca wykorzystując pędzelek i lakiery do paznokci opisał płyty nagrobne różnymi treściami oraz znakami. Policjantom po przekazaniu informacji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego znieważenia miejsc spoczynku zmarłych, szybko udało się ustalić i zatrzymać podejrzewaną o ten czyn kobietę.

Zatrzymana to 55-letnia mieszkanka Polkowic. Zabezpieczone na miejscu dowody w postaci śladów kryminalistycznych oraz zarejestrowane fotografie wskazują, że to zatrzymana kobieta jest odpowiedzialna za te zdarzenia. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli również narzędzia, którymi posłużyła się podejrzana. 55-latka usłyszała 5 zarzutów znieważenia miejsca spoczynku osoby zmarłej, za co może trafić do zakładu karnego nawet na 2 lata.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria