Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy pobili i okradli mieszkańca Świebodzic. Sąd aresztował podejrzanych

Data dodania: 20 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Na 3 miesiące do aresztu trafili kobieta i mężczyzna, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z powiatu świdnickiego. Podejrzani pobili jednego z mieszkańców Świebodzic, po czym go okradli. Łupem sprawców padł m.in. drobny sprzęt AGD oraz dowód osobisty pokrzywdzonego. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 38-letniego mężczyznę i 39-letnią kobietę, którzy podejrzani są m.in. o usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na 55-letnim mieszkańcu powiatu świdnickiego.

Policjanci pojechali na interwencję w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym mężczyzny, który na jednej z ulic miasta Świebodzice nożem miał grozić innemu mężczyźnie. Na miejscu funkcjonariusze nie zastali opisanych osób, ale ustalili, że jeden z nich wchodził do bramy budynku mieszkalnego. Mężczyzna ten miał liczne zasinienia. Policjanci chcąc zweryfikować uzyskaną informację oraz udzielić ewentualnej pomocy sprawdzali wszystkie mieszkania we wskazanej przez zgłaszającego bramie. W żadnym z mieszkań nie spotkali pobitego mężczyzny.

Funkcjonariusze w trosce o życie i zdrowie opisanego mężczyzny nie zaprzestali poszukiwań. W branie obok w jednym z mieszkań zastali 55-letniego mężczyznę, którego obrażenia wskazywały na to, że mógł zostać pobity. Na miejsce wezwano pomoc medyczną, a pokrzywdzony trafił do szpitala z licznymi, ciężkimi obrażeniami zagrażającymi jego życiu.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło dzień wcześniej wieczorem w mieszkaniu pokrzywdzonego. 38-latek i 39-latka przyszli do mężczyzny w celu wymuszenia na nim zwrotu wierzytelności w postaci skradzionych dwóch telefonów komórkowych i dowodu osobistego. W czasie spotkania, doszło między nimi do awantury, w trakcie której napastnicy pobili mężczyznę, a następnie okradli go. Ich łupem padł dowód osobisty, klucze od mieszkania oraz drobny sprzęt AGD o łącznej wartości 2000 zł.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania napastników. W wyniku podjętych czynności zatrzymali osoby podejrzane o ten czyn i odzyskali skradzione przedmioty.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za popełnione przestępstwo mężczyzna i kobieta zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642