Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kilku mężczyzn podejrzanych o posiadanie marihuany

Data dodania: 30 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Góra

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze zatrzymali w ciągu jednego dnia 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Pierwszy z nich wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci sprawdzając odzież i zajmowane przez niego pomieszczenia ujawnili marihuanę, z której można było uzyskać ponad 140 porcji handlowych. W innym przypadku funkcjonariusze znaleźli zabronione środki w trakcie sprawdzania odzieży dwóch podejrzanych osób. Wszystkim zatrzymanym za posiadanie narkotyków może teraz grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z górowskiej komendy prowadzili działania wymierzone w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze w ciągu jednego dnia zatrzymali 3 osoby posiadające środki odurzające.

W pierwszym przypadku do zatrzymania podejrzanego doszło w trakcie prowadzenia kontroli drogowej. Policjanci sprawdzając volkswagena golfa, zauważyli, że jeden z mężczyzn znajdujących się w środku był wyraźnie czymś zdenerwowany. Podczas przeszukania okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Podejrzanym okazał się 26-letni mieszkaniec Góry. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne narkotyki. Łącznie ujawniono marihuanę, z której można było otrzymać ponad 140 porcji handlowych. Podejrzany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Kolejnych podejrzanych policjanci zatrzymali także z marihuaną. Byli to dwaj mieszkańcy z powiatu górowskiego w wieku 27 i 33 lat. Podczas przeszukania ich odzieży funkcjonariusze ujawnili zabronione środki. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy Policji, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności.

Obecnie prowadzone są postępowania przeciwko mężczyznom podejrzanym o nielegalne posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwo zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Górze
mł. asp. Agnieszka Połczyk
tel. 507-135-747