Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kierującego skradzionym motocyklem, który jechał pod wpływem narkotyków

Data dodania: 5 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Mieszkańcy jednej z miejscowości powiatu lwóweckiego poinformowali dzielnicową o osobie, która jeżdżąc na motocyklu po osiedlu stwarza zagrożenie w ruchu drogowym poprzez wykonywanie niebezpiecznych akrobacji. W związku z tym policjantka wspólnie z funkcjonariuszem z patrolu zatrzymali kierującego jednośladem. Okazało się, że motocykl jest kradziony, a mężczyzna znajduje się pod wpływem narkotyków. Podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mieszkańcy ulicy Sienkiewicza w Gryfowie Śląskim w rozmowie z dzielnicową zgłosili jej problem związany z uciążliwą i głośną jazdą po osiedlu motocyklem oraz stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez wykonywanie niebezpiecznych akrobacji. Policjantka postanowiła dokonać kontroli drogowej wskazanego pojazdu. Wspólnie z policjantem z patrolu zatrzymali na osiedlu 30-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, kierującego motocyklem KTM.

Pierwsze co wzbudziło podejrzenie policjantów to zachowanie kierowcy. Dlatego postanowili poddać go badaniu na zawartość narkotyków. Tester wykazał, iż kierujący jest pod wpływem narkotyków - metamfetaminy. Został on przewieziono do szpitala, gdzie pobrano dodatkowo krew do badań. Policjanci postanowili także dokładnie przyjrzeć się motocyklowi i ujawnili całkowicie starte numery VIN oraz nieoryginalną tablicę rejestracyjną. Motocykl został zabezpieczony na policyjnym parkingu do badań mechanoskopijnych. Policjanci Wydziału Kryminalnego sprawdzają skąd motocykl został skradziony.

Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury i sądu.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063

 

 

Galeria