Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kierującą bez uprawnień i z narkotykami - mogła też prowadzić pojazd pod ich wpływem

Data dodania: 11 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali 21-latkę, która kierowała pojazdem bez uprawnień. Funkcjonariusze znaleźli w samochodzie kilkadziesiąt porcji narkotyków. Najprawdopodobniej kobieta kierowała autem będąc pod wpływem środków odurzających. Przyznała się policjantom, że zanim wsiadła za kierownicę paliła marihuanę. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozić jej może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci z Karpacza zatrzymali 21-latkę, która kierowała pojazdem bez uprawnień oraz posiadała narkotyki. W nocy z 8 na 9 lipca br. policjanci z Karpacza na ul. Wolności w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Daewoo. Kierującą okazała się 21-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego. Kobieta była pobudzona i zdenerwowana.

W trakcie kontroli okazało się, że kierowała pojazdem bez uprawnień. Ponadto w aucie funkcjonariusze znaleźli marihuanę, z której można było uzyskać ponad 50 porcji handlowych. Zachowanie jej wskazywało, że mogła ona kierować pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Przyznała się, że zanim wsiadła za kierownicę paliła marihuanę. W związku z tym pobrano kobiecie krew do badań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 21-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie. Teraz kobieta za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania potwierdzą obecność narkotyków, wówczas odpowie ona również za kierowania pojazdem pod ich wpływem.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

nadkom. Krzysztof Zaporowski