Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali kierowcę ze znaczną ilością środków odurzających

Data dodania: 31 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może kierowcy podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zatrzymany wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zabezpieczyli marihuanę i metamfetaminę, z których można uzyskać ponad 330 porcji handlowych. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Policjanci na ulicy Leśnej w Kowarach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Podczas kontroli mężczyzna dziwnie się zachowywał. Był wyraźnie zdenerwowany. Jak się później okazało, powodem jego takiego zachowania były narkotyki. W aucie wyraźnie czuć było zapach marihuany. Mężczyzna dobrowolnie wydał kilka porcji środków odurzających, jednak okazało się, że w samochodzie schował ich znacznie więcej. Policjanci znaleźli je ukryte w dźwigni zmiany biegów.

Z  zabezpieczonej ilości metamfetaminy i marihuany można uzyskać ponad 330 porcji handlowych tych narkotyków. 26-latek odpowie teraz za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490


Zdjęcie przedstawia narkotyki i telefony komórkowe leżące na stole