Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali fałszywego wnuczka

Data dodania: 3 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka, który metodą „na wnuczka” próbował wyłudzić pieniądze od kobiety. Jak się okazało sprawca już wcześniej skutecznie oszukał pokrzywdzoną w podobnych okolicznościach. O dalszym losie nastolatka zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Boguszowscy policjanci zatrzymali przy ul. 1 maja na gorącym uczynku przestępstwa 17-letniego mieszkańca tej miejscowości, który próbował wyłudzić pieniądze od 65-letniej kobiety metodą na tzw. „wnuczka”.

W toku czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że 17-latek podając się za wnuczka 65-letniej kobiety, pod koniec września tego roku wyłudził od niej 100 złotych. Dla nastolatka to jednak było za mało i po kilku dniach postanowił przyjść do mieszkanki Boguszowa-Gorc ponownie. Tym razem wypił z kobietą herbatę, a nawet zaproponował posprzątanie jej mieszkania.

Chytry plan miał przynieść pozytywny efekt przy następnym spotkaniu. Wtedy to fałszywy wnuczek zaplanował sobie odebranie od kobiety kolejnych pieniędzy, tym razem w kwocie 400 złotych. Nastolatek nie miał jednak świadomości, że 65-latka zorientowała się w całym procederze i o wszystkim poinformowała policjantów z Boguszowa-Gorc, którzy zatrzymali 17-latka chwilę później na gorącym uczynku przestępstwa.

Nastolatek podczas dalszych czynności przyznał się do popełnienia obu czynów i złożył wyjaśnienia. Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. 604-426-995