Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców włamań

Data dodania: 9 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Sprawcy mają na swoim koncie włamania do kaset z pieniędzmi, mieszczących się na terenie myjni, a także pomieszczeń gospodarczych przy jednym z cmentarzy. Sąd wobec jednego z zatrzymanych zastosował już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyznom może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do oleśnickiej jednostki zgłosili się pokrzywdzeni właściciele myjni samochodowych, którzy ujawnili włamania do kaset z pieniędzmi, mieszczących się na terenie myjni. Skradziono wówczas pieniądze oraz zniszczono kasety przechowujące monety. Policjanci po wykonaniu wielu sprawdzeń ustalili osoby mogące mieć związek z tymi zdarzeniami. 25 i 30-latek trafili do policyjnej celi. Jak ustalili funkcjonariusze, to nie jedyne przewinienie jakie zatrzymani mają na swoim koncie. Sprawcy włamali się również do pomieszczeń gospodarczych przy jednym z cmentarzy. Obecnie policjanci sprawdzają, czy zatrzymana dwójka nie ma na swoim koncie jeszcze innych przestępstw.

Funkcjonariusze przedstawili obu mężczyznom zarzuty. Sąd zastosował wobec jednego z nich tymczasowy areszt na 3 miesiące. Obu mężczyznom może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż. szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781