Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców, którzy usiłowali włamać się do jednego ze straganów na miejskim targowisku

Data dodania: 5 listopada 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Polkowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby podejrzane o usiłowanie włamania do jednego ze straganów na placu. Funkcjonariusze w trakcie pełnionej służby zauważyli w nocy dwóch podejrzanych na terenie zamkniętego targowiska miejskiego. Po skutecznej interwencji i zatrzymaniu okazało się, że są nimi dorosły mężczyzna oraz jego nieletni towarzysz, którzy chcieli się dostać do jednego z pomieszczeń. Ponadto u starszego z nich oprócz narzędzi do popełnienia przestępstwa znaleziono jeszcze narkotyki. Przypomnijmy, że za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 20-letniego mężczyznę oraz jego 13-letniego towarzysza, z którym wspólnie usiłował dokonać włamania do straganu na terenie targowiska miejskiego. Zatrzymany 20-latek trafił do policyjnego aresztu, jego młodszy kolega został przekazany rodzicom.
 
Do zdarzenia doszło w nocy 2 listopada br. na terenie targowiska miejskiego w Polkowicach. Funkcjonariusze w trakcie patrolu zauważyli dwóch mężczyzn na terenie zamkniętego i ogrodzonego placu. Gdy weszli na jego teren po krótkim pościgu zatrzymali dwie osoby. Jak się okazało zatrzymali zdążyli już zerwać kłódkę od jednego ze straganów. Policjanci zabezpieczyli przy nich narzędzia służące do włamania.
 
W chwili zatrzymania u dorosłego mężczyzny policjanci znaleźli kilka porcji marihuany. Podejrzany usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Wojciech Jabłoński
 
Źródło: KPP w Polkowicach
asp. Miłosz Ilkowski

 

 

Powiązane wiadomości