Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich grafficiarzy, którzy swoją "działalnością" spowodowali straty w wysokości 24 tys. zł.

Data dodania: 10 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Do Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna wpływały zgłoszenia o pojawiających się na terenie dzielnicy graffiti. Niszczone były głównie klatki schodowe i urządzenia na placach zabaw. Gdy policjanci przyjrzeli się tym sprawom, dostrzegli w nich wspólne elementy, które wskazywały na to, że sprawcami wszystkich czynów są dwie osoby. Po przeprowadzeniu czynności operacyjnych ustalili następnie osoby mające związek z tymi zdarzeniami. Okazali się nimi 15 i 16 - latek. Za swoją "działalność" będą oni teraz musieli odpowiedzieć przed sądem rodzinnym.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna zaczęli otrzymywać sygnały o pojawiających się na terenie dzielnicy graffiti. Zgłoszenia wpływały do dzielnicowych, policjantów ogniw interwencyjnych i dyżurnego. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału ds. Nieletnich. Gdy przyjrzeli się wszystkim tym czynom, zauważyli pewne wspólne elementy. Graffiti posiadały cechy, które mogły wskazywać na to, że ich autorami są dwie osoby. Wartość strat spowodowanych przez ich działalność oszacowana została na ponad 24 tysiące złotych.

Funkcjonariusze ustalili blisko 50 miejsc, które zostały „upiększone” przez sprawców tych czynów. Były to elementy infrastruktury placów zabaw, wnętrza klatek schodowych, przęsła wiaduktu, piwnice, a nawet szkolne drzwi. Zniszczenia na placach zabaw i szkolnych drzwiach wskazywały, że sprawcami są raczej osoby młode. Policjanci zaczęli obserwować miejsca, w których pojawiały się napisy i namierzać sprawców. Czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia dwóch osób podejrzewanych o wykonanie graffiti. Okazali się nimi 15 oraz 16-latek. Obaj mieszkali w pobliżu miejsc, w których doszło do zniszczeń.

Zostali oni przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych a materiały ze sprawy przekazano do sądu rodzinnego, który zdecyduje o ich dalszym losie. Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich sąd rodzinny może zobowiązać rodziców lub opiekuna do naprawienia w całości lub w części szkody wyrządzonej przez nieletniego.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 – 817

 

Powiązane wiadomości