Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przęseł ogrodowych

Data dodania: 8 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Zarzuty dotyczące kradzieży usłyszało dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy zabrali 20 elementów przęseł ogrodowych z terenu jednej z posesji w powiecie lubańskim. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Olszynie prowadząc działania operacyjne ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mienia. Okazali się nimi 28- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego oraz 31- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Mężczyźni są dobrze znani olszyńskim funkcjonariuszom z wcześniejszych przestępstw oraz wykroczeń przeciwko mieniu.

Do zdarzeń doszło na terenie gminy Olszyna w nocy z 22 na 23 marca br. Mężczyźni zabrali 20 elementów przęseł metalowych ogrodzenia wykonanych przez właściciela jednej z posesji. Łącznie wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę 2 tysięcy złotych. Pocięte przęsła zostały odnalezione i zabezpieczone przez funkcjonariuszy w pobliskich punktach skupu metali kolorowych na terenie gminy Olszyna oraz Gryfowa Śląskiego.

Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubaniu
st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 – 402 – 169