Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zarekwirowali kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

Data dodania: 9 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych zostały zarekwirowane przez jeleniogórskich policjantów. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych działań zabezpieczyli 7 automatów do gier o łącznej wartości 84 tysięcy złotych. Straty Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością są szacowane na około 700 tysięcy złotych. Za przestępstwo karno-skarbowe grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

8 maja 2019 roku policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Wałbrzychu w trakcie czynności procesowych zabezpieczyli w Jeleniej Górze, w jednym z wynajmowanych lokali 7 nielegalnych urządzeń, służących do urządzania i przeprowadzenia gier hazardowych. Ich wartość to 84 tysiące złotych. Wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku została oszacowana na kwotę 700 tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Właścicielowi lokalu oraz właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Galeria