Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zapobiegli tragedii

Data dodania: 8 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Funkcjonariusze z Wałbrzycha uratowali życie 33 – letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo, skacząc z wiaduktu kolejowego. Policjanci musieli działać szybko, ponieważ desperat przeszedł już przez barierki ochronne. Dzięki prowadzonym negocjacjom udało się uspokoić mężczyznę i nakłonić go do zejścia na dół. Uratowany trafił pod opiekę lekarzy, gdzie wraca do zdrowia. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów, nie doszło do tragedii.

Funkcjonariusze podjęli interwencję, po tym jak w godzinach popołudniowych oficer dyżurny Komisariatu I Policji w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie, że na wiadukcie kolejowym nad ul. Wieniawskiego stoi mężczyzna, który próbuje popełnić samobójstwo.

Na miejsce natychmiast skierowano policyjny patrol. Funkcjonariusze musieli działać szybko, ponieważ desperat chcąc skoczyć z wiaduktu, przeszedł już przez barierki ochronne. Jeden z funkcjonariuszy zbliżył się do niego i zaczął z nim rozmawiać.

W efekcie prowadzonej rozmowy, policjantowi udało się uspokoić 33 – letniego mężczyznę i nakłonić do przejścia z powrotem przez barierkę, a następnie zejścia na dół, gdzie wsiadł do radiowozu. Policjanci przekazali mężczyznę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłego samobójcę do szpitala.

Obecnie mężczyzna wraca do zdrowia. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec Wałbrzycha żyje.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło: KMP w Wałbrzychu)

 

Powiązane wiadomości