Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zapobiegli próbie samobójczej

Data dodania: 12 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Szybka akcja policjantów, którzy natychmiast po otrzymaniu informacji podjęli interwencję, uratowała życie mężczyźnie, który stał już w nurcie Odry w Głogowie. Mundurowy wyciągnął niedoszłego samobójcę na brzeg.

W poniedziałkowy wieczór 11 czerwca br. około godziny 22 policjanci otrzymali telefoniczną informację o podejmowanej próbie samobójczej. Z relacji wynikało, że młody mężczyzna stoi w nurcie rzeki Odry w rejonie Starego Miasta w Głogowie, a jego zachowanie świadczy o zamiarze targnięcia się na swoje życie. Na miejscu pierwszy pojawił się patrol ruchu drogowego. Jeden z policjantów szybko oceniając sytuację, wszedł do wody i brodząc w niej po pas, dotarł do desperata. Ten oddalał się już w kierunku środka nurtu rzeki. W ostatnim momencie funkcjonariusz chwycił mężczyznę za odzież, pokonując jego opór i używając siły, doprowadził go bezpiecznie do brzegu.

Okazało się, że 36 – letni głogowianin, był nietrzeźwy. Potwierdził policjantom swoje zamiary samobójcze. Po udzieleniu pomocy medycznej, został przewieziony do izby wytrzeźwień.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości