Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej

Data dodania: 4 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Zgorzeleccy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie kontrabandy, u jednej z mieszkanek powiatu zgorzeleckiego zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kobieta usłyszała już zarzuty z kodeksu karno – skarbowego. Grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu uzyskali informację, że na jednej z posesji w powiecie zgorzeleckim odbywa się proceder związany z obrotem wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W wyniku podjętych czynności zgorzeleccy policjanci w pomieszczeniach zajmowanych przez 36-letnią kobietę zabezpieczyli ponad 21 tys. sztuk papierosów i prawie 2 kg krajanki tytoniowej. 

Według wyliczeń policjantów, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 25 tys. zł.

Kobieta usłyszała już zarzuty.

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu

podkom. Agnieszka Goguł

Papierosy i tytoń