Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez akcyzy

Data dodania: 25 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o przestępstwo skarbowe. W mieszkaniu małżeństwa funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 22 kilogramy tytoniu. Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym za tego typu czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Legniccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta pewne małżeństwo przechowuje dużą ilość tytoniu. Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie potwierdzili tą informację. W mieszkaniu 61-letniej kobiety i 64- letniego mężczyzny ujawniono i zabezpieczono ponad 22 kilogramy tytoniu bez polskich znaków akcyzowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Wartość rynkowa zabezpieczonego tytoniu i papierosów to kilkadziesiąt tysięcy złotych. W świetle przepisów kodeksu karno - skarbowego za tego rodzaju czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649