Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma środków odurzających i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe

Data dodania: 7 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Działania policjantów z oleśnickiej jednostki doprowadziły do zatrzymania dwóch młodych mieszkańców podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie 5300 porcji amfetaminy. Decyzją sądu obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali 20-letniego mieszkańca podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz 19 - latka zajmującego się handlem środkami odurzającymi.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli worek zawierający dużą ilość białego proszku. Policjanci przeprowadzili szczegółową analizę znalezionej substancji, aby upewnić się, że jest to amfetamina. Podczas działań do lokalu przybył również 19-latek, który jak ustalono, trudnił się wprowadzaniem narkotyków do obrotu.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do oleśnickiej komendy, gdzie prowadzone były dalsze czynności procesowe. W ich toku okazało się, że 20-latek ma związek jeszcze z innym czynem zabronionym. Jego dziełem okazały się graffiti umieszczone na elewacjach 5 budynków na terenie miasta.

Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zniszczenia elewacji kilku budynków, natomiast drugi z zatrzymanych - wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oleśnicy
sierż.szt. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601 - 589 - 781