Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczyli leki niewiadomego pochodzenia i zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 4 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Policjanci z Dzierżoniowa zajmujący się przestępstwami gospodarczymi współpracując z gorzowskimi funkcjonariuszami zatrzymali mężczyznę, który posiadał 359 tabletek oznaczonych nazwami znanych leków na potencję, które zamierzał wprowadzić do obrotu, bez wymaganego prawem farmaceutycznym zezwolenia.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy walczący z przestępstwami gospodarczymi współpracując z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ustalili, że jeden z mieszkańców Dzierżoniowa może wprowadzać do obrotu produkty lecznicze bez wymaganego prawem farmaceutycznym zezwolenia. W wyniku podjętych działań zatrzymali oni 46 - letniego mężczyznę, który posiadał w miejscu zamieszkania 359 tabletek oznaczonych nazwami znanych leków na potencję.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów wprowadzenia bez zezwolenia produktów leczniczych i posiadania takich produktów w celu ich wprowadzenia.

Pamiętajmy, aby kupować leki tylko w aptekach, po konsultacji lekarskiej. Zażywanie leków niewiadomego pochodzenia może skutkować utratą zdrowia, a nawet życia!

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. kom. 606 – 230 – 794

 

Galeria