Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczyli krzewy konopi oraz amfetaminę w łącznej ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 7400 porcji handlowych i o czarnorynkowej wartości 140 tysięcy złotych

Data dodania: 11 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów, który podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz uprawę konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 rośliny w różnej fazie wzrostu, gotowy susz oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych roślin oraz narkotyków można uzyskać blisko 7400 porcji handlowych o wartości czarnorynkowej około 140 tysięcy złotych. Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego z komisariatu w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz uprawę ziela konopi. Funkcjonariusze prowadząc w tej sprawie działania uzyskali informację, że najprawdopodobniej na jednej z prywatnych posesji na terenie gminy Janowice Wielkie mężczyzna uprawia ziele konopi. W wyniku sprawdzeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 4 krzewy konopi indyjskich znajdujące się w różnej fazie wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Znaleźli również gotowy susz marihuany oraz amfetaminę. Z zabezpieczonych roślin oraz narkotyków można uzyskać blisko 7400 porcji handlowych. Ich wartość czarnorynkowa to około 140 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490