Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczyli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych

Data dodania: 28 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy dzielnicowi z jednego z komisariatów działając wspólnie z funkcjonariuszami Izby Administracji Skarbowej, przeprowadzili akcję ukierunkowaną na zwalczanie nielegalnego hazardu. Dzięki temu przedsięwzięciu, z rynku wyeliminowano 4 automaty wykorzystywane do zabronionych gier hazardowych. Osobom prowadzącym ten nielegalny proceder, grozić może wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Wspólne działania wrocławskich policjantów i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej zostały przeprowadzone na terenie dzielnicy Śródmieście. W trakcie kontroli jednego z lokali, mundurowi ujawnili maszyny do gier losowych, które służyły uzyskiwaniu korzyści finansowych. W świetle obowiązujących przepisów, takie urządzenia są nielegalne. Zabezpieczono łącznie 4 automaty i przekazano je urzędnikom, którzy zajmą się dalszym prowadzeniem tej sprawy.

Podczas działań zatrzymano 26-letnią kobietę, która pilnowała nielegalnych maszyn w lokalu. Osobom, które zajmowały się tym zabronionym procederem, za prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia, grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Przypomnijmy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły w życie zmiany w Ustawie o grach hazardowych i podmioty prywatne nie mogą już urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych maszyn w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takie finansowe konsekwencje może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych urządzeń, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny do gier hazardowych.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 – 817

 

Galeria