Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczyli 34 tys. sztuk papierosów i blisko 200 litrów spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej

Data dodania: 2 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, namierzyli mężczyzn podejrzanych o przestępstwa karno-skarbowe. Wpadli oni w ręce policjantów, gdy wynosili nielegalny towar z jednego z mieszkań na terenie Starego Miasta. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 34 tys. sztuk papierosów i blisko 200 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni, za czyny o które są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im mogą wysokie grzywny i kara pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu współdziałając z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali mężczyzn podejrzanych o przestępstwa karno-skarbowe.

Do zatrzymania doszło na terenie wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto. Policjanci prowadząc obserwację namierzyli osoby, które z jednego z mieszkań wynosiły papierosy i alkohol niewiadomego pochodzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar i zatrzymali mężczyzn w wieku 46 i 49 lat.

Łącznie podczas przeszukania mieszkania i pojazdu, który wykorzystywali podejrzani policjanci znaleźli 34 tys. sztuk papierosów i blisko 200 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Straty Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 51 tys. złotych.

Wiele wskazuje na to, że handel zabezpieczonym towarem mógł być dla mężczyzn stałym źródłem dochodu. Obecnie nadal wyjaśniane są okoliczności tego nielegalnego procederu.

Za przestępstwa karno-skarbowe obaj odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im mogą wysokie grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693-403-817

 

Galeria