Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczali miejsca znalezienia niewybuchów dbając o bezpieczeństwo mieszkańców

Data dodania: 18 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

W jednej z miejscowości powiatu bolesławieckiego znaleziony został niewybuch. Policjanci zabezpieczali to miejsce, aby nikt oprócz saperów nie zbliżył się do niebezpiecznego znaleziska. Dwa dni wcześniej z powodu znalezienia 12 niewybuchów funkcjonariusze ewakuowali ponad 80 osób, aby nikomu nic się nie stało podczas pracy saperów.

Niebezpieczne znaleziska na terenie powiatu bolesławieckiego to częste sytuacje. Niewybuchy znajdowane są przez grzybiarzy, rolników a także podczas wykopów na fundamenty nowych budynków. Tym razem niewybuch znaleziony został w Tomaszowie Bolesławieckim w rowie w pobliżu przystanku kolejowego. Policjanci z Bolesławca i Warty Bolesławieckiej  zaraz po otrzymaniu informacji udali się na miejsce aby zabezpieczyć teren i zapewnić bezpieczeństwo osobom, które znajdują się w okolicy. Z kolei kilka dni wcześniej na ulicy Jagiellonów w Bolesławcu operator koparki podczas prac budowlanych wykopał kilka niewybuchów. Do czasu przyjazdu saperów policjanci zabezpieczali miejsce niebezpiecznych znalezisk. Przed podejmowaniem niewybuchów przez patrol saperski, chcąc zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom pobliskich budynków bolesławieccy policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi ewakuowali wówczas ponad 80 osób.

Policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego nabój, rakietę lub bombę należy natychmiast powiadomić służby mundurowe i w żadnym przypadku nie ruszać niewybuchu.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria