Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zabezpieczali akcję zneutralizowania niewybuchu z okresu II wojny światowej

Data dodania: 10 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Głogów

Głogowscy policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej. Ewakuowano ponad 600 osób ze strefy zagrożonej. Akcja zakończyła się sukcesem. Groźny niewybuch został zneutralizowany i wywieziony przez patrol saperów Marynarki Wojennej ze Świnoujścia.

W dniu 9 sierpnia 2018 r. głogowscy policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej. Od godziny 8.00 trwała ewakuacja mieszkańców Ostrowa Tumskiego i Starego Miasta będących w strefie zagrożonej wybuchem. Znalezisko zostało zneutralizowane przez saperów.

Na czas wydobycia niewybuchu zamknięto most umożliwiający przeprawę przez Odrę. Od wczesnych godzin porannych trwała akcja ewakuacyjna mieszkańców z pobliskich ulic oraz osób i pracowników z pobliskich budynków i placówek. Konieczne okazało się również zamknięcie ruchu pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań i wyznaczenie objazdów. Miasto zorganizowało transport oraz miejsce, gdzie mogły się udać osoby poproszone o opuszczenie mieszkań. O godzinie 10.00 wstrzymano ruch pojazdów i pieszych od Ronda Konstytucji 3 Maja przez głogowski most, aż do wyjazdu z Głogowa w stronę Leszna i Sławy. Ewakuowano ponad 600 osób.

Działania prowadzono wspólnie ze strażakami, służbami miejskimi oraz pogotowiem ratunkowym. Akcja zakończyła się podjęciem i wywiezieniem groźnego niewybuchu przez patrol saperów Marynarki Wojennej ze Świnoujścia.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie
asp. Łukasz Szuwikowski
tel. 604 904 452

 

Galeria