Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z wrocławskiego Śródmieścia uratowali kobietę, która chciała targnąć się na własne życie

Data dodania: 31 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Szybka i skuteczna reakcja dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście doprowadziła do uratowania 42-latki, która chciała targnąć się na własne życie. Gdy policjanci przyjechali na interwencję, kobieta stała na parapecie okna znajdującego się na 8 piętrze jednego z budynków mieszkalnych. Funkcjonariusze podbiegli natychmiast i korzystając z faktu, że osoba stała odwrócona tyłem, wciągnęli ją do środka. Następnie do czasu przyjazdu pogotowia zajmowali się poszkodowaną.

Do zdarzenia doszło na terenie dzielnicy Śródmieście. Po godzinie 19 podczas patrolu miasta, dzielnicowi otrzymali zgłoszenie interwencji dotyczące kobiety, która chciała targnąć się na własne życie. Mieszkanka stała na parapecie okna znajdującego się na 8 piętrze jednego z wielorodzinnych budynków. Policjanci zareagowali natychmiast i z zachowaniem ostrożności zbliżyli się do kobiety.  Następnie korzystając z faktu, że stała odwrócona, wciągnęli ją do środka. Po wszystkim, do czasu przyjazdu karetki pogotowia, prowadzili rozmowy z 42-latką. Kobieta była wyraźnie pobudzona – bezpieczna, trafiła pod opiekę lekarzy.

Szybka i skuteczna reakcja dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław – Śródmieście prawdopodobnie doprowadziła do uratowania kobiety.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
693 – 403 – 817

 

Powiązane wiadomości