Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Wrocławia wzięli udział w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej WPIST 2016

Data dodania: 19 października 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Kraj

Drużyna funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę w Wydziale Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wystartowała w najsilniej obsadzonej kategorii ,,Open’’ Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej WPIST 2016. Mistrzostwa w tym roku zorganizowano na terenie Holandii, a do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 200 drużyn z 50 krajów świata leżących na pięciu kontynentach. Udział w zawodach w ocenie policjantów był nie tylko wspaniałym doświadczeniem sportowym, ale też okazją do nawiązania nowych znajomości owocujących być może współpracą z innymi funkcjonariuszami z Polski i Europy.

Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej WPIST 2016 odbyły się w dniach od 10 do 14 października br. O najlepszy tytuł w turnieju rywalizowali funkcjonariusze z ponad 200 drużyn reprezentujących 50 krajów świata leżących na pięciu kontynentach. Wśród uczestników można było znaleźć m.in. policjantów z Wyspy Reunion, Chin czy też Kazachstanu. Do udziału zgłosili się również funkcjonariusze Wydziału Techniki Kryminalistycznej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wystartowali w najsilniej obsadzonej kategorii ,,Open’’. Pomimo bardzo ambitnej postawy i walki z poszanowaniem idei gry fair-play drużyna zakończyła udział w mistrzostwach na rywalizacji w grupie. Funkcjonariusze nie zamierzają jednak poprzestać na tym etapie i już przygotowują się do udziału w kolejnych zawodach.  

Udział w zawodach w ocenie policjantów z Wrocławia był nie tylko wspaniałym doświadczeniem sportowym, ale też okazją do nawiązania nowych znajomości owocujących być może współpracą z innymi funkcjonariuszami z Polski i Europy.  

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu 

 

 

Załączniki

Brak załączników

Galeria