Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Wrocławia w ostatniej chwili ściągnęli mężczyznę z barierek mostu - prawdopodobnie zapobiegli tragedii

Data dodania: 17 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolując pieszo rejon Wyspy Słodowej zauważyli mężczyznę stojącego na moście. Ponieważ wchodził już na barierkę ochronną i przygotowywał się do skoku, reakcja policjantów musiała być trafna i natychmiastowa. Bezzwłoczne podjęli interwencję ściągając w ostatniej chwili mężczyznę z barierki mostu - prawdopodobnie zapobiegając tragedii. Sprawdzenia wykazały, że jest pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 15 lipca br. na terenie Wrocławia. Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolowali pieszo okolice Wyspy Słodowej i tuż przed godziną 21.00 zauważyli stojącego na Moście Młyńskim mężczyznę. Był w samej bieliźnie i wyraźnie przygotowywał się do skoku, a po chwili zaczął wchodzić na bariery ochronne mostu. Ponieważ liczyła się każda sekunda, reakcja policjantów musiała być trafna i natychmiastowa. Bez chwili zastanowienia podjęli interwencję i w ostatniej chwili ściągnęli mężczyznę z barierki.

Sprawdzenia potwierdziły, że 39-letni mieszkaniec Wrocławia jest pijany. Miał ponad 2.2 promila alkoholu w organizmie. Został przekazany pod opiekę specjalistów.

Działania policjantów prawdopodobnie zapobiegły tragedii.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak