Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z wizytą u harcerzy

Data dodania: 15 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Funkcjonariusze z powiatu bolesławieckiego spotkali się z harcerzami, aby przypomnieć im najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Młodzież otrzymała podczas wizyty taśmy odblaskowe i ulotki propagujące właściwe zachowania.

Mając na uwadze bezpieczeństwo podczas wakacji funkcjonariusze sprawdzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W ramach tych działań policjanci z Bolesławca i Osiecznicy spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego, rozbitego na terenie powiatu bolesławieckiego.

Wizyta mundurowych w obozowisku, na terenie którego biwakuje młodzież z Legnicy, Jawora i Irlandii, była poświęcona bezpieczeństwu. Policjanci przypomnieli, jak należy się zachować w kontakcie z osobą obcą, czy podczas surfowania w internecie. Wskazali również liczne zagrożenia jakie mogą spotkać młodych ludzi w okresie wakacyjnym. Ponadto funkcjonariusze zwrócili uwagę harcerzy na kwestię noszenia odblasków, ponieważ bycie widocznym dla innych uczestników ruchu, pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Na koniec spotkania mundurowi rozdali harcerzom różnokolorowe taśmy odblaskowe i ulotki dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

Galeria