Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci na pikniku charytatywnym

Data dodania: 15 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Wołowscy policjanci wzięli udział w pikniku charytatywnym pn.: IV Dolnobrzeskie Święto Radości. Organizatorem pikniku była fundacja „Złote Psy”, a działaniom przyświecał szczytny cel - zbiórki pieniędzy na rehabilitację czwórki niepełnosprawnych dzieci – Amelki, Kamila, Fabiana i Julii .

W Brzegu Dolnym odbyła się już IV edycja Dolnobrzeskiego Święta Radości. Wspólnie z instytucjami i stowarzyszeniami  z terenu powiatu wołowskiego wolontariusze Fundacji „Złote Psy” zbierali pieniądze na rehabilitację czwórki niepełnosprawnych dzieci – Amelki, Kamila, Fabiana i Julii . Do akcji włączyli się również funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie,

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaplanowano wiele atrakcji m. in. zabawy z animatorem dla dzieci, zajęcia z rękodzieła artystycznego, pokazy, występy a także coś dla ciała – różnego rodzaju przysmaki.

Niewątpliwą atrakcją dla dzieci było też spotkanie z Komisarzem Lwem i wołowskimi funkcjonariuszami. Podczas odwiedzin policyjnego stanowiska można było m. in. zobaczyć od środka radiowóz, oraz siedząc wewnątrz auta z włączonymi sygnałami - choć na chwilkę poczuć się jak prawdziwy policjant. Dodatkowo można było zrobić sobie zdjęcie z maskotką policyjną, czy prezentując zdolności plastyczne narysować coś razem z policjantem.

Wszystkie dzieci otrzymały ulotki i gadżety o tematyce prewencyjnej m. in. elementy odblaskowe. Dla starszych osób odwiedzających stoisko policjanci przygotowali broszury z informacjami prewencyjnymi. Na miejscu można było również oznakować swój rower.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606 – 364 – 011

 

 

Galeria