Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z młodzieżą rozmawiali o dopalaczach

Data dodania: 27 listopada 2015 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci spotkali się z uczniami w szkole i rozmawiali o problematyce dotyczącej narkotyków i dopalaczy. Podczas wizyty funkcjonariusze zaprezentowali film „Dopalacze niszczą życie” - poruszający temat uzależnienia od groźnych dopalaczy. Na podstawie artykułów prasowych omówiono również negatywne w skutkach zdarzenia osób po zażyciu dopalaczy.

W Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Słubickiej we Wrocławiu odbyło się spotkanie z uczniami, podczas którego omówiona została problematyka dopalaczy. Wśród zaproszonych gości byli Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławiu, Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych, przedstawiciele Straży Miejskiej Wrocławia, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej we Wrocławiu.

Podczas spotkania policjanci Wydziału Prewencji z komendy miejskiej we Wrocławiu omówili podział nowych substancji psychoaktywnych, przyczyn sięgania po narkotyki i dopalacze przez młodych ludzi, kwestie prawne oraz aspekty zdrowotne zażywania środków odurzających. Ponadto zaprezentowany został film autorstwa ostrowskiej grupy PaT , pt. „Dopalacze niszczą życie”. Film opowiada o losach nastolatków, którzy przypadkowo, potem coraz bardziej świadomie wchodzą w uzależnienie od groźnych dopalaczy. „Dopalacze niszczą życie” to historia 16-letniej Zuzy, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z Ostrowa Wielkopolskiego.

Na zakończenie spotkania sierż. szt. Justyna Szeglowska na podstawie wybranych artykułów prasowych omówiła przypadki zażycia dopalaczy, ogrom życiowych tragedii, przypadki śmiertelnych zatruć, hospitalizacji i negatywnych w skutkach zdarzeń osób.

Źródło: KMP we Wrocławiu
nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Galeria