Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Lubania odnaleźli zaginionego chłopca

Data dodania: 22 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Policjanci z Lubania po intensywnych poszukiwaniach odnaleźli chłopca, którego zaginięcie zgłosiła matka. Znalezione dziecko, bez jakichkolwiek obrażeń, zostało przekazane opiekunowi prawnemu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie dotyczące zaginięcia 12-letniego chłopca, które miało miejsce na terenie gminy Lubań. Według przekazanych informacji dziecko znajdujące się pod opieką swojej babci, w trakcie spaceru w pewnym monecie oddaliło się w nieznanym  kierunku.

O zaistniałej sytuacji powiadomiono służby ratunkowe. Na miejsce zostały skierowane wszystkie dostępne siły i środki, w tym pies służbowy. W poszukiwania, oprócz policjantów, zaangażowali się również lubańscy strażacy.

Mundurowi po zebraniu informacji dotyczących wyglądu chłopca, niezwłocznie przystąpili do przeszukiwania terenu wskazanego przez opiekunkę. Po niespełna 25 minutach od zgłoszenia jeden z funkcjonariuszy zauważył w miejscowości Radostów Dolny dziecko odpowiadające rysopisowi zaginionego. Chłopiec szedł drogą gminną w kierunku miejscowości Nawojów Śląski. Okazało się, że był to właśnie poszukiwany nastolatek.  Bez obrażeń został on przekazany prawnemu opiekunowi.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Grzegorz Szewczyk
tel. 660 – 402 – 169