Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Legnicy rozmawiali o bezpieczeństwie ze studentami

Data dodania: 27 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci wzorem lat ubiegłych przeprowadzają cykl spotkań dla studentów I roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Podczas wspólnych rozmów głównym tematem jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Funkcjonariusze mówią m.in. o tym jak ustrzec się przed kradzieżą, na co zwrócić uwagę podczas pobytu w pabie czy dyskotece. Poruszane są również kwestie związane z ewentualnym zagrożeniem terrorystycznym i handlem ludźmi. Policjanci ostrzegają studentów przed zażywaniem środków odurzających oraz informują o konsekwencjach łamania obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzają cykl spotkań ze studentami pierwszego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Podczas wspólnych rozmów policjanci przekazują studentom informacje z zakresu obowiązujących przepisów prawa, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by żyć bezpiecznie.

Funkcjonariusze przypominają o wykroczeniach i przestępstwach, jakie najczęściej popełniają młodzi ludzie oraz jakie mogą być tego konsekwencje. Część zajęć poświęcona została środkom odurzającym, w tym dopalaczom. Funkcjonariusze ostrzegają o zgubnych skutkach ich zażywania oraz odpowiedzialności prawnej za ich posiadanie. Wyjaśniali także kwestie spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jednym z tematów, poruszanych podczas spotkań są również kradzieże w lokalach oraz kradzieże rowerów.

Policjanci apelowali o to, by młodzi ludzie parkowali swoje jednoślady w miejscach do tego przeznaczonych i dbali o zabezpieczenia antykradzieżowe, a wybierając się do dyskoteki, by zabierali ze sobą tylko naprawdę niezbędne rzeczy i nie pozostawiali bez nadzoru swoich telefonów lub dokumentów na stoliku. Funkcjonariusze w rozmowie ze studentami omawiają charakterystykę przestępstw dotyczących handlu ludźmi.

Funkcjonariusze zachęcają również młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

 

Galeria